S harmonickou vůní na dobrou noc

S harmonickou vůní na dobrou noc

Vše o tyčince sleep

Inhalační tyčinka Aomu SLEEP obsahuje složení, se kterým budete lépe spát i usínat. Blahodárné účinky růže bílé, benzoinu a levandule jsou známé celá tisíciletí a už staří Egypťané s nimi úspěšně léčili poruchy spánku i další neduhy. Mezi další esenciální oleje v této tyčince patří meduňka, mandarinka zelená, šalvěj muškátová, santal, ylang ylang a již zmíněné růže bílá, levandule lékařská a benzoe.


Levandule - uklidňující klasika

Jedním z nejoblíbenějších a nejčastěji používaných esenciálních olejů na světě je ten získávaný z levandule. Je jedním z mála esenciálních olejů, které lze bezpečně použít na kůži neředěně. Levandule má uklidňující účinky při stresu a depresi, zmírňuje bolesti hlavy, menstruační bolesti a dýchací potíže. Snižuje krevní tlak, urychluje hojení a má analgetické, protizánětlivé, antiseptické, sedativní a stimulační vlastnosti. 

 

Santal - dřevitá vůně relaxace

Éterický olej ze santalového dřeva okouzlí svou téměř magickou, dřevitou a jemně kořeněnou vůní, která je jako stvořená pro okamžiky odpočinku a hluboké relaxace. Vůně santalového dřeva, využívaná již po staletí, dokáže uklidnit mysl a navodit stav hlubokého uvolnění, ideální i pro meditaci. Provoní váš domov a vytvoří klidnou atmosféru. Uvolňující vůně santalového dřeva pomáhá ulevit od napětí, snižuje stres a podporuje relaxaci. Je ideální pro ty, kteří potřebují uvolnit přetíženou mysl a zmírnit psychické napětí. Svými uklidňujícími účinky tvoří tento esenciální olej perfektní doplnění do tyčinky SLEEP.


Kdo je královnou éterických olejů?

Bílá růže z Yorku, známá také jako Rosa alba, je hybridní růže s neznámým původem, která se pěstuje v Evropě již od starověku. Její jemná a vždy smyslná vůně esenciálního oleje je obohacena o úžasné uklidňující a meditativní vlastnosti. Růže je nazývána „královnou éterických olejů“ a má nejvyšší frekvenci mezi esenciálními oleji, což ji činí vysoce cennou v duchovních směsích a jako vynikající pomocník při meditaci. Její vůně působí jako afrodiziakum a je využívána ke zmírnění stresu a deprese. Esenciální olej z bílé růže pochází z Bulharska a je pečlivě hydrodestilován při nízké teplotě z jemných okvětních lístků čerstvě sklizených květů Rosa Alba, aby zachytil jeho smyslnou, intenzivní, sladkou a květinovou vůni.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

S šalvějí nešlápnete vedle, už po staletí!

Esenciální olej z šalvěje má sedativní účinky na nervový systém a je skvělým, pomocníkem s nespavostí. Kromě toho tlumí menstruační bolesti, lehce snižuje tlak a podporuje trávení. Šalvěj lékařská je známá svým uklidňujícím účinkem na nervovou soustavu a je vhodná při krčních infekcích. Dále pomáhá zmírňovat pocení, bojuje proti plísňovým onemocněním a také tlumí menstruační bolesti - starověké léčivo Vás nezklame.


Ylang ylang - harmonizující povznesení

Esenciální olej ylang ylang je známý svými antidepresivními vlastnostmi, které mohou pomoci uvolnit nervové napětí a podpořit relaxaci. Díky svému uklidňujícímu účinku může být užitečným pomocníkem při nespavosti, protože pomáhá snižovat úzkost a podporuje příjemné usínání. Navíc se uvádí, že ylang ylang může snižovat krevní tlak a působit jako afrodiziakum, což přispívá k celkovému pocitu pohody a uvolnění. Proces destilace květů ylang ylangu může trvat až 20 hodin, což umožňuje získání různých frakcí oleje s různými vlastnostmi, které mohou být následně spojeny do jednoho výsledného produktu.

Zpět na blog

Napište komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny.